آیین تجلیل از برگزیدگان سومین جشنواره ملی شعر طنز اراک

   به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری اراک، عصر روز پنجشنبه 28 تیرماه با برگزاری مراسمی سومین جشنواره ملی شعر طنز اراک با اجرای طنز پرداز و مجری توانمند برنامه های طنز صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران رضا رفیع به کار خود پایان داد.

     این جشنواره با حضور مقدسی نماینده مردم شریف اراک، خنداب و کمیجان، شهردار، تنی چند از اعضای شورای اسلامی شهر، قاسمی دادستان کلانشهر اراک و مسئولین استان و شهرستان، ناصر فیض، اسماعیل امینی و صابر قدیمی داوران بخش شعر طنز و اهالی ادب و هنر کلانشهر اراک در فرهنگسرای شهر برگزار شد.

     شهردار اراک در این مراسم ضمن خیر مقدم به حاضرین، انسان سازی و توسعه جامعه را مرتبط با ادب و هنر دانست. وی تداوم برگزاری جشنواره های این چنینی را در راستای توسعه فرهنگ شهروندی مفید دانست.

    سورانه رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی ورزشی و گردشگری شورای اسلامی شهر اراک نیز طی سخنانی ظرفیت کلانشهر اراک را در هنر و ادب بالا دانسته و خواستار حمایت هرچه بیشتر از اهالی هنر و ادب این خطه شد.

      در این آیین بخش های متعدد و متنوع از جمله استند آپ و مطالب طنز رضا رفیع، شعر خوانی برگزیدگان بخش شعر طنز، استند آپ موزیکال گروه بارمان و تقدیر و اهداء جوایز به برگزیدگان به اجرا درآمد.

     در حاشیه برگزاری اختتامیه این جشنواره سرپرست سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری اراک گفت: برگزاری جشنواره های فرهنگی از این لحاظ که نویسندگان و شعرا را به نوشتن و سرودن شعر تشویق و آنها را به آفرینش آثار جدید ترغیب می کند امری مثبت و تاثیرگذار است. وی تصریح کرد: تعداد 481 اثر از 184 شاعر از 27 استان کشور به دبیرخانه جشنواره رسیده که رشد 20 درصدی را نسبت به سال گذشته نشان می دهد.

    این جشنواره با موضوعات فرهنگ ترافیک، حفظ و نگهداری فضای سبز ، ایمنی و  آتش نشانی، مسائل محیط زیست شهری (آلـودگی هـوا)، مدیریت  پسماند و تفکیک زباله، پرداخت عوارض شهری، فرهنگ آپـارتمان نشینی، حقوق شهروندی، استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی، حفظ و نگهداری از سیما و منظر شهری، آسیب های اجتماعی (طلاق، اعتیاد، حاشیه نشینی، تکدی گری و ...) و فضای مجازی (مزایا و آسیب ها) از بهمن ماه سال گذشته با انتشار فراخوان آغاز گردید.

نفرات برگزیده این جشنواره به شرح ذیل اعلام گردید:

آخرین اخبار

کانون آگهی و تبلیغات :آفرینش